The Sun: “Dalaman’da 7 gece 269 sterlin”

 The Sun: “Dalaman’da 7 gece 269 sterlin”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkesindeki tüm koronavirüs kısıtlamalarını 21 Haziran itibarıyla kaldırmayı hedeflediklerini duyurmuş, Türk turizmciler tatilcilere planlama için zaman sağlamak üzere güvenli seyahat imkanıyla ilgili değerlendirmelerin 12 Nisan’a kadar duyurulacağı açıklamıştı.

The Sun’ın haberinde; Ankara ile Londra arasındaki dış seyahatlere ilişkin görüşmelerin sürdüğü, İngiliz turistlerin büyük olasılıkla haziran ayından itibaren Türkiye’ye seyahat etmeye başlayacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca, koronavirüs aşılamasına sonradan başlayan Türkiye’nin İspanya ve Yunanistan’ı geride bırakarak, şimdiye kadar 8.45 milyondan fazla doz uygulandığına dikkat çekti.

İNGİLİZ TURİSTLERE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Gazete, bazı yabancı turizm şirketlerinin İngiliz turistler için sunduğu konaklama seçeneklerini, “Dalaman’da 7 gece 269 sterlinden (2724 TL), Alanya’da 7 gece her şey dahil 199 sterlinden (2015 TL), Marmaris’te 7 gece her şey dahil 432 sterlinden (4376 TL), Bodrum’da 7 gece her şey dahil 685 sterlinden (6938 TL) başlayan fiyatlarla.” şeklinde duyurdu.

Bir Türk turizm yetkilisinin görüşlerine yer verilen haberde, ülkedeki turizm sektörünün geçen yıl “önemli bir sınavı geçtiği”, halihazırdaki koronavirüs tedbirlerinin 2021 yazında turizm üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağı kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, il bazında kademeli normalleşmeye geçileceğini duyurduğu anımsatıldı.

İLGİLİ HABERLER