Türk Milli Takımı, İngiltere’de yapılacak Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda iddialı

 Türk Milli Takımı, İngiltere’de yapılacak Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda iddialı

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, İngiltere’nin Liverpool kentinde düzenlenecek 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’na ilişkin, “İnanıyorum ki Dünya Şampiyonası’nda, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için ne kadar iddialı olduğumuzu göstereceğiz.” dedi.

İngiltere’nin Liverpool kentinde 29 Ekim- 6 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nın olduğunu vurgulayan Çelen, “Sporcularımızın Liverpool’da da alınlarının akıyla kendilerine yakışacak şekilde yarışıp, ülkemize yeni madalyalar kazandırarak cimnastikte Türkiye’nin adından söz ettirmeye devam edeceğinden eminim. İnanıyorum ki Dünya Şampiyonası’nda, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için ne kadar iddialı olduğumuzu göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Uluslararası arenada hiçbir başarı bizim için sürpriz olmayacak”

Çelen, bu başarıların büyük bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:”Cimnastiğin tesisleşmesinde ve tüm Türkiye’ye yayılmasında büyük emekleri olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’mizin ve o sporculardan yeni şampiyonlar yetişmesine olanak sağlayan kulüplerimiz ile aileleri başta olmak üzere, yönetim kurulumuzun, teknik kadrolarımızın emekleri büyük. Bu ekip çalışmasını devam ettirdiğimiz sürece uluslararası arenada hiçbir başarı bizim için sürpriz olmayacak.”

İLGİLİ HABERLER