Caria Holidays

Hazırlıklar tamam: ‘Aşı pasaportu’ sahipleri dünyayı gezebilecek

 Hazırlıklar tamam: ‘Aşı pasaportu’ sahipleri dünyayı gezebilecek

Koronavirüs aşısı yaptıran ve aşı pasaportu olan kişilere dünyayı dolaşma fırsatı…

Dünyanın en büyük 4. krüvazor şirketi olan Norveç Kruvazör Hattı (Norwegian Cruise Line), aşı pasaportu olan yolcularla, yeniden seferlerine başlıyor. Özel havalandırma sistemi ile donatılan 21 gemi yaz sezonuna hazır.

Yunan Adaları ilk durak

ABD menşeili denizcilik şirketi, Norveç Yeşimi adlı gemisinin 25 Temmuz’da itibaren Yunan Adaları’ndan 1 haftalık sefer yapacağını ilan etti. Diğer seferler ise 7 Ağustos’ta Jamaika’nın Montego Bay limanından ve 15 Ağustos’tan itibaren Dominik Cumhuriyeti’nden başlayacak.

Her yeni turda, yolculardan ‘aşı pasaportlarını’ göstermeleri istenecek ve ayrıca teste tabi tutulacaklar.

Norveç Kruvazör Hattı
Norveç Kruvazör Hattı

Sommer: “Nihayet dönüyoruz”

Norveç Kruvazör Hattı Yönetim Kurulu Başkanı Harry Sommer yaptığı açıklamada: “Bir yıldan fazla bir süre sonra, nihayet sadık konuklarımıza dönüşümüzün haberini vermek istiyorum. Güvenliğin ön planda olduğu konuk deneyimine odaklanarak operasyonlarımızı yeniden başlatmak için özenle çalışıyoruz. COVID-19 aşısının artması, oyunun kurallarını değiştirdi. Bilim destekli sağlık ve güvenlik protokollerimizle birleştirilen aşı, misafirlerimize denizde en sağlıklı ve en güvenli tatil olacağına inandığımız şeyi sunmamıza yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Türkiye’den henüz açıklama yok

Komşu Yunanistan aşılı turistleri ağırlayacağını açıklarken, Türkiye’den ise henüz Avrupa’dan ve dünyadan aşılarını yaptırmış kişilere kapılarını açtığını belirten herhangi bir açıklama gelmedi. Herhangi bir aşı pasaportuna da dahil olmayan Türkiye, bu turun planında henüz görülmüyor.

İLGİLİ HABERLER