• 16/04/2024

Boris Johnson’ı kızdırdılar: “Gerekirse yasa çıkarırız”

 Boris Johnson’ı kızdırdılar: “Gerekirse yasa çıkarırız”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson,  6 İngiliz kulübünün de dahil olduğu Avrupa Süper Ligi’nin kurulumu karşısında sert adımlar atacaklarının mesajını verdi.

Johnson, İngiliz kulüplerinin söz konusu ligde oynamalarının önüne geçmek için gerekirse yasa bile çıkaracaklarını belirtti. Taraftar temsilcilerinin de katıldığı toplantıda; İngiltere Futbol Federasyonu ve Premier Lig yönetimi ile bir araya gelen Başbakan, gerekli önlemlerin alınacağını net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

‘DURDURMAK İÇİN HER ŞEY YAPILACAK’

Downing Street Başbakanlık Basın Sözcülüğü’nden konuyla ilgili yapılan yapılan açıklamada, toplantının olumlu geçtiği, Boris Johnson’un toplantı sonunda Manchester United, Arsenal, Liverpool, Chelsea, Manchester City ve Tottenham Hotspur’un Avrupa Futbol Ligi’ne katılmasını engellemek ve bu ligi durdurmak için gerekirse yasa çıkarmak dahil her seçeneği değerlendireceklerini söylediğinin altı çizildi”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın ayrıca mücadeleden ve liyakatten uzak durarak, kapalı bir futbol pazarı oluşturmak isteyen zengin yatırımcıların yanlarında yer almayacağını da söylediği vurgulandı.

Öte yandan; Liverpool’un orta saha oyuncusu James Milner Avrupa Süper Ligi fikrinden hoşnut olmadığını ve gerçekleşmemesini umduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER