• 21/04/2024

Doğan Cüceloğlu’nun ölümü Türkiye’yi yasa boğdu

 Doğan Cüceloğlu’nun ölümü Türkiye’yi yasa boğdu

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, 83 yaşında evinde geçirdiği kaza sonucu yaşama veda etti.

Cüceloğlu’nun başının üzerine düşmesi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi. 10 yaşında annesini kaybeden Prof. Dr. Cüceloğlu, ölümle ilk tanışmasını çok çarpıcı bir şekilde anlatmıştı. Öte yandan Cüceloğlu’nun cenaze programı da belli oldu. Prof. Dr. Cüceloğlu, 18 Şubat Perşembe saat 12.00’de Levent Afet Yolal Camii’nde yapılacak törenin ardından Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Cüceloğlu’nun vefatı ünlüleri de yasa boğdu. Pek çok isim, üzüntüsünü sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla dile getirdI.

ÜNLÜ İSİMLERDEN DOĞAN CÜCELOĞLU PAYLAŞIMI

CEYDA DÜVENCİ

“İçim yangın… Bir anneannemde bir de dayımda böyle yandı… Ah Doğan Cüceloğlu ah…”

DOĞA RUTKAY

“Canım hocam… Kıymetli hocam… Sizinle ne güzel ne önemli konular için buluşmuştuk ‘Masa’ programımda… Sizi ilk davet ettiğimde bir daha hiç ara vermeden görüşeceğimizi biliyordum. Doğrusu sizin gibi değerli biri az bulunurdu. Son kitabınızı içindeki yazıyla gönderdiğiniz ve sevincinizi benimle paylaştığınız için sonsuz mutluyum. Sizi kaybetmek büyük bir acı şimdi kalbimde… Cennet mekanınızda huzurla uyuyun.”

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

“Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, kitaplarını severek okuduğum psikolog bilim insanı… Öğrendiklerim için minnettarım hocam. Yattığınız yer nur olsun.”

GONCA VUSLATERİ

“Başımız sağolsun. Mekanı cennet olsun. ‘İçimizdeki Çocuk’ların sesini kaybettik. Hepimizin sessizliğini bozan bir cesur yürekti kitabınız. Uykuları kaçıran aile ortamlarında bir küçük beyaz mum olmuştu cümleleriniz. Hiç unutulmayacaktır yoldaşlığınız.İyi ki dokundunuz hayatlarımıza… Sevenlerine sabır diliyorum.”

İLGİLİ HABERLER