Caria Holidays

SGHM’nin seyahat güncellemesi kafaları karıştırdı

 SGHM’nin seyahat güncellemesi kafaları karıştırdı

Türkiye’den İngiltere’ye seyahat konusunda Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 5 Nisan’da internet sitesinde yayınladığı bir güncelleme kafaları karıştırdı. Yapılan güncellemenin SGHM’nin yaptığı bir hata olduğu düşünülüyor. Güncellemede özellikle “Ülkeye girişten önce doldurulacak bir form aracılığı ile karantina oteli ve yapılacak” ibaresi kafaları karıştırdı.

SGHM’NİN GÜNCELLEMESİ ŞU ŞEKİLDE

SHGM’nin paylaşımında, “Türkiye’den İngiltere’ye gelen 11 yaş ve üstü kişilerin uçuştan önceki 3 takvim günü içinde yapılmış negatif COVID-19 antijen, LAMP, nükleik asit veya PCR test sonucu ibrazı gerekmektedir. 10 günlük karantina uygulanacak. 2’nci ve 8’nci günlerde masrafları kişi tarafından karşılanmak üzere COVID-19 testi yapılacak. Ülkeye girişten önce doldurulacak bir form aracılığı ile karantina oteli ve yapılacak 2 COVID-19 testi için rezervasyon numara bilgileri talep edilecek.” denildi.

İŞİN ASLI: TÜRKİYE KIRMIZI LİSTE ÜLKELER ARASINDA DEĞİL

Türkiye, İngiltere’nin uygulamaya koyduğu kırmızı liste ülkeler arasında değil. İngiltere mevcut düzenlemeler kapsamında Türkiye’den gelen yolculara için kendi beyan edecekleri adreste, bir adres beyan edemezlerse devlet tarafından gösterilecek yerlerde 10 günlük karantina uyguluyor. 11 yaş üstü yolculardan seyahatlerinden en fazla 72 saat öncesine ait negatif test sonucunu talep ediyor.

İLGİLİ HABERLER