• 16/04/2024

Yurtdışı tatili için kritik açıklama: ‘Rezervasyon yaptırmayın’

 Yurtdışı tatili için kritik açıklama: ‘Rezervasyon yaptırmayın’

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson, uluslararası seyahatlerin ne zaman tam olarak açılacağını belirtmezken, Başbakanlık Ofisi Sözcüsü’nden tatil rezervasyonlarıyla ilgili açıklama geldi.

Downing Street’ten Başbakanlık Ofisi Sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yaz aylarında listede yer alacak ülkeleri belirlemek için henüz çok erken. Kararlarımız o sırada mevcut olan verilere göre verilecek. Ancak vatandaşlara yurtdışına seyahat tatili rezervasyonu yaptırmamalarını tavsiye etmeye devam ediyoruz” dedi. Yeni sisteme göre aşılamaların kriterleri belirlemede nasıl ele alınacağı açıklanmadı.

TRAFİK IŞIĞI SİSTEMİ OLUMLU KARŞILANDI

Avrupa’nın en büyük turizm şirketi TUI şirketinin İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Andrew Flintham, trafik ışığı sistemini seyahat endüstrisi için net kontroller belirlediği için memnuniyetle karşıladığını belirtti. Flintham, Pazartesi günü BBC’ye şu açıklamayı yaptı:

“Hepimiz İngiltere’nin yeniden açılması için çalışıyoruz. Ekonomi ve seyahat bunun önemli parçaları. Tüm ekiplerimiz işe devam etmeye hazırlanıyor ve 17 Mayıs’ın bunun için mümkün olacağına inanıyor ve umut ediyoruz. Mükemmel aşılama programları ve testlerle ilgili getirilen özel zorunluluklar çerçevesinde ulaşıma devam edebileceğimize inanıyoruz.”

İLGİLİ HABERLER