İngiltere’de marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere çıktı

 İngiltere’de marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere çıktı

Photo: Metropolitan Police

İngiltere’de Bankalar Birliği tarafından yayınlanan rapora göre İngiltere’deki küçük marketlerde hırsızlık ve çalışanlara yönelik şiddet rekor seviyelere yükseldi

Bankalar Birliği tarafından yayınlanan rapora göre, 2023 yılında yaklaşık 5,6 milyon hırsızlık vakası kaydedildi ve bu rakam 2022 yılında kaydedilen 1,1 milyonluk bir önceki rekora göre beş kattan fazla artış gösterdi.

Birleşik Krallık genelinde 49.000 küçük mağazayı temsil eden ACS’nin CEO’su James Lowman, sorunun “daha da kötüleştiğini” ve “devam etmesine izin verilemeyeceğini” söyledi.

Rakamlar,mağazalarda bildirilen şiddet olaylarının sayısının 2023’te 2022 yılındaki 41 bindenr yaklaşık 76.000 seviyesine yükseldiğini gösterdi.

HIRSIZLIĞIN MALİYETİ 5 BİN STERLİNE YAKLAŞTI

Hırsızlığın mağaza sahiplerine mağaza başına ortalama 4.946 sterline mal olduğunu tahmin eden kuruluş, en çok çalınan ürünlerin et, alkol ve şekerleme olduğunu belirtti.

Rapor, İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından geçen ay yayınlanan ve hayat pahalılığı krizi sırasında perakendecilerin karşılaştığı zorlukları ortaya koyan benzer verileri takip ediyor.

İLGİLİ HABERLER