İngiltere’de “şimdi satın al, sonra öde” dönemi

 İngiltere’de “şimdi satın al, sonra öde” dönemi

Bir araştırmaya göre; İngiltere’de şimdi satın al, sonra öde (BNPL) programları, 2020 yılında en hızlı büyüyen çevrimiçi ödeme yöntemi oldu.

Bu tür programların 2024 yılına kadar Birleşik Krallık e-ticaret harcamalarının % 10’unu oluşturacağı tahmin ediliyor. Araştırmaya göre, genel olarak Birleşik Krallık’taki BNPL harcamalarının 2020’de 9,6 milyar sterlinden 2024’te 26,4 milyar sterline çıkacağı tahmin ediliyor.

FIS Worldpay’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika genel müdürü Pete Wickes şunları söyledi: “Şimdi satın al, sonra öde hizmetleri, tüketicilerin sorunsuz kullanıcı deneyimleri için dikkatini çekmeye devam ediyor. Ödemeler dünyası, tüketicilerin rahatlık arzusuna ve satın alma kararlarında daha fazla esnekliğe sahip olma becerisine yanıt vermek için hızla gelişiyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Birleşik Krallık pazarının çift haneli genişlemesiyle BNPL sektörünün yavaşlamayacağını tahmin ediyoruz.”

Rapora göre, BK e-ticaret pazarı 2020’de 192 milyar sterline ulaştı ve 2024 yılına kadar 264 milyar sterline çıkması bekleniyor. Bu, 2019’dan 2020’ye % 13’lük büyümeyi takip ediyor.

Çevrimiçi satış büyümesi, mobil alışveriş tarafından yönlendirilmeye devam ediyor ve raporda üç yıl içinde Birleşik Krallık’taki tüm çevrimiçi alışverişlerin % 40’ının mobil aracılığıyla yapılacağı tahmin ediliyor.

Doğruhaber

İLGİLİ HABERLER