İngiltere’den Türkiye’ye ‘karantinasız’ gidiyorlar

 İngiltere’den Türkiye’ye ‘karantinasız’ gidiyorlar

Türkiye’nin İngiltere’den direkt uçuşları yasaklamasına ve İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın ülke dışına çıkmak isteyen vatandaşlara yasak koymasına rağmen hem tatil yapmak hem de estetik yaptırmak isteyen birçok İngiliz soluğu Türkiye’de alıyor.

The Times’ın haberine göre; İngiltere’den yurtdışına gidişlere sağlık hizmeti almak için izin verilmesini fırsat bilen İngiltere sakinleri, devletten aldıkları koronavirüs yardım paralarını Türkiye’de saç ektirmek için kullanıyor.

“TÜRKİYE’DE KARANTİNAYA GİRMİYORLAR” İDDİASI

Haberde; Türkiye’nin İngiltere’den gelenlere uyguladığı direk uçuş yasağını İrlanda üzerinden uçarak aşan İngilizlerin, Türkiye’de 10 günlük karantinaya da girmediği ve Türk otoritelerin buna müsamaha gösterdiği iddia edildi.

“SAĞLIK TURİZMİ TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Sağlık turizminin Türkiye için çok büyük önemi olduğu vurgulanırken,  Türkiye’ye gelen turistlerin 3’te birinin sağlık hizmeti almak için geldiğini ve yaklaşık 1.2 milyar dolarlık bir gelir kalemi oluşturduklarının altı çizildi.

“5 YIL ÖNCE SAÇLARIM DÖKÜLMEYE BAŞLADI”

Haberde görüşlerine başvurulan 35 yaşındaki bir avukatın, “5 yıl önce saçlarım dökülmeye başladı. Pandemi süresince evde kaldığım günlerde aç ektirmeye karar verdim ve İstanbul’a gittim” sözlerine yer verildi.

“PASKALYA’DA İSTANBUL’A GİTTİM”

Görüşleri alınan 33 yaşındaki bir Belfastlı diş hekimi ise, Paskalya tatilinde Dublin üzerinden İstanbul’a gittiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER