Caria Holidays

İskoç adası 150 bin sterlinden satışa çıktı

 İskoç adası 150 bin sterlinden satışa çıktı

İskoç adası 150 bin sterlinden satışa çıktı

İskoçya’nın batı kıyısı açıklarındaki Barlocco Adası, minimum 150 bin sterlin fiyatla satılığa çıktı. Dünyanın dört bir yanından alıcılar, adanın uzak ve çetin oluşunun cazibesine kapılmış durumda.

Yaklaşık 100 dönüm büyüklüğündeki ada neredeyse tamamen ıssız ve üzerinde bina yok. İnternetteki ilana göre adada insan elinden çıkma tek yapı, hayvancılığa uygun bir taşkın göleti.

Adanın vaat ettiği şeyler arasında İskoç kıyı şeridinin göz alıcı manzarası, çakıllı bir plaj ve keyfini sürebileceğiniz bozulmamış bir doğal ortam bulunuyor. İnsanlar adaya gelgitin düşük olduğu zamanlarda yürüyerek ya da ATV’yle, diğer zamanlardaysa tekneyle ulaşabiliyor.

Bu nitelikler, bozulmamış bir doğa parçasına sahip olmanın romantizmine kapılan, dünyanın dört bir yanından 50’den fazla alıcı adayını cezbetti.

Mülkün satışıyla ilgilenen emlakçı David Corrie, The New York Times’a gönderdiği e-postada bu düzeyde bir ilginin kendisini şaşırtmadığını söyledi:

“Bunlar genellikle tarihi çiftlikler veya arsalarda bulunan ve muhtemelen artık kullanılmayan mülkler. Dünya çapında arazi kullanımının değişmesine ve insanların toprakla yeniden bağ kurmak istemesine odaklanılması, bu tür mülklerin yeni bir pazar yarattığı ve bu pazarda değer bulduğu anlamına geliyor.”

Corrie, adaya hafta boyunca daha fazla teklif gelmesini bekliyor. Alıcı adayları mühürlü teklifler yoluyla en iyi fiyatlarını verecek.

İLGİLİ HABERLER