İsrail-Gazze saldırılarında 10’dan fazla İngiliz’in öldüğü tahmin ediliyor

 İsrail-Gazze saldırılarında 10’dan fazla İngiliz’in öldüğü tahmin ediliyor

İsrail-Gazze saldırılarında 10’dan fazla İngiliz’in öldüğü tahmin ediliyor

BBC’ye konuşan resmi bir kaynak, Hamas’ın hafta sonu saldırısından sonra İsrail’de 10’dan fazla İngiliz vatandaşının öldüğünden veya kaybolduğundan endişe edildiğini söyledi.

Britanyalı Nathanel Young ve Bernard Cowan’ın öldüğü doğrulandı.

BBC, ailesi tarafından fotoğrafçı Dan Darlington’ın öldüğünün düşünüldüğünü, Jake Marlowe’un ise kayıp olduğunu açıkladı.

Glasgow’da büyüyen Cowan’ın ailesi şunları söyledi: “Cumartesi günü Hamas’ın İsrail’e düzenlediği sürpriz terör saldırısı sırasında korkunç bir şekilde öldürülen oğlumuz ve kardeşimiz Bernard Cowan’ın kaybının üzüntüsünü yaşıyoruz. Hem kendi ülkemizdeki hem de İsrail’deki ailemize ve onun çok özleneceği Glasgow’daki Yahudi cemaatine yönelik bu büyük kaybı işlerken şu anda mahremiyet istiyoruz.”

20 yaşındaki ve İsrail Savunma Kuvvetleri’nde görev yapan Young’ın gittiği Kuzey Londra okulunun müdürü, onun ölümüyle “yıkıldıklarını” söyledi.

Gazze yakınlarındaki Kibbutz Re’im yakınlarındaki Supernova müzik festivalinde kaybolduğu bildirilen 26 yaşındaki Marlowe ile aynı okula gittiği belirtildi.

Bernard Cowan’ın ailesi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Oğlumuzu ve erkek kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz”

Birleşik Krallık hükümeti, İsrail veya Gazze’de yaklaşık 50 bin ila 60 bin İngiliz vatandaşının bulunduğuna inanıyor.

İLGİLİ HABERLER