Joe Biden’dan Covid Aşısı Temalı Paskalya Mesajı!

 Joe Biden’dan Covid Aşısı Temalı Paskalya Mesajı!

Dünya çapında Paskalya günü elbette Covid-19 kısıtlamaları sebebiyle farklı bir güzergahta ilerledi… Paskalya Bayramı’nın önemini bilen Biden, yurttaşların Paskalya Bayramı’nı kutlayan sade bir mesaj paylaşmak yerine; Covid aşısı temalı bir mesaj ile gündeme düştü. Başkan Joe Biden paylaştığı mesajda; “Aşıları sizin ve başkalarının hayatlarını kurtarabilecek ahlaki bir zorunluluk olarak görüyoruz.” dedi. Yayınladığı Paskalya mesajının içerisinde covid aşısının yanı sıra bu özel gün ile ilgili hiçbir detayı barındırmaması ise elbette tepki topladı… Çünkü Joe Biden yaptığı bu paylaşımın bütünüyle Paskalya temalı olduğu konusunda ısrarcı davranıyor.  

Bunun yanı sıra, Mississippi valisinin Amerika’da yapılacak iyi bir şey olmadığını söylemesi de cumhuriyetçi muhalefetin tepkisini arttırdı. Bu bahane ile  aşı pasaportlarına olan tepkilerini de yenilemekten geri kalmadılar. ABD, Cumartesi günü yaklaşık 65.000 yeni Covid-19 vakasını kayıtlara eklerken, Şubat ayının sonundan bu yana en çok haftalık vaka sayısına ulaşmaları dikkat çekti. 

Telegraph’ın bildirdiğine göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, insanların aşı kanıtı, yakın tarihli bir negatif test veya bir enfeksiyondan kaynaklanan antikorları göstererek halka açık etkinliklere katılmasına izin verecek bir planı Pazartesi günü doğrulayacağı gündeme getirildi. Bu arada hem Amerika hem de İngiltere için özel ofisler için evden çalışma uyarısı gelmeye devam ediyor…

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *