• 18/05/2024

Londra’da Filistin Protestosu: “İsrail’e Silah Satışına Son Verin”

 Londra’da Filistin Protestosu: “İsrail’e Silah Satışına Son Verin”

Londra’da Filistin Protestosu: “İsrail’e Silah Satışına Son Verin”

İngiltere’nin başkenti Londra’da, İsrail’e yönelik silah satışını protesto eden on binlerce kişi, Russell Meydanı’nda bir araya geldi.

Russell Meydanı’nda toplanan göstericiler, Filistin’e verilen desteği dile getirerek Parlamento Meydanı’na doğru yürüdü. Ellerinde Filistin bayrakları ve pankartlarla “Gazze’deki soykırımı durdurun” sloganları atıldı.

“İsrail’e Silah Satışına Son Verin”

Göstericiler, İngiltere’nin İsrail’e silah satışına son vermesini talep ederek, Gazze’deki acil ateşkes çağrısı yaptı. “İsrail’i silahlandırmaya son verin” ve “Katliamı durdurun” mesajlarıyla sokaklarda boy gösterdiler.

İki Grup Karşı Karşıya Geldi

İsrail yanlıları da Bush House civarında karşı gösteri düzenledi. İngiltere polisi, iki grubun karşı karşıya gelmesini önlemek için güvenlik önlemleri aldı.

Hükümet Baskısı: İsrail’e Silah Satışı Tartışması

İngiltere hükümeti, uluslararası insancıl hukuku ihlal eden İsrail’e silah satışı konusunda baskı altında. Ancak Başbakan Rishi Sunak, şu ana kadar silah satışını durdurma çağrılarına direndiğini belirtti.

Sonuç: İsrail’e Silah Satışı Tartışması Sürüyor

İngiltere’de İsrail’e silah satışı konusu, hükümetin politikaları ve uluslararası toplumun tepkisiyle yakından takip ediliyor. Filistin’e verilen desteğin artarak devam etmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER