Londra’da halk park ve bahçelere akın etti

 Londra’da halk park ve bahçelere akın etti

İngiltere’nin başkenti Londra’da kısıtlamaların hafifletilmesiyle bahçelere akın eden vatadaşlar, sosyal mesafe kurallarına uyarak bir araya geldi. Başkentin merkezinde bulunan London Eye ve Camden Town bölgesinde bulunan Primrose Hill parkı İngilizlerin akınına uğrarken, birçok kişi arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle buluştu.

AÇIK HAVA SPOR TESİSLERİ AÇILDI

İngiltere’de 8 Mart’ta okulların açılmasından bu yana, ilk kez hafifletilen kısıtlamalarla beraber tenis kortu ve golf sahaları gibi açık hava spor tesisleri de yeniden açıldı.

BAŞBAKAN’DAN UYARI

Başbakan Johnson, ülkede üçüncü kez uygulanan ulusal kısıtlamaların gevşetilmesinin ardından insanlara yine de “Kurallara bağlı kalmaya devam edin” çağrısında bulunarak, insanların maske ve kişisel koruyucu ekipmanları kullanmaya devam etmeleri gerektiğini belirtti. Johnson ayrıca, günlük vaka sayıları ve can kaybında azalma olsa bile ‘dikkatli hareket edilmesi gerektiğini’ sözlerine ekledi.

SEYAHAT DETAYLARI 5 NİSAN’DA AÇIKLANACAK

Johnson, yurtdışında ailesi olan insanlar için mevcut seyahat kurallarının geçerli olduğunu belirterek, 5 Nisan’da seyahat kuralları hakkında daha fazla bilgi verileceğini ifade etti. Johnson, birçok ülkenin şu anda kırmızı listede olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABERLER