Semra Eren-Nijhar’in son iki kitabının lansmanı KKTC’de yapılacak

 Semra Eren-Nijhar’in son iki kitabının lansmanı KKTC’de yapılacak

Semra Eren-Nijhar’in son iki kitabının lansmanı KKTC’de yapılacak

Yazar, şair ve sosyolog Semra Eren-Nijhar’in son iki kitabının lansmanı, ‘Uzay’ın şairi Osman Türkay’ ve ‘Millennium Poet Osman Türkay’ KKTC Cumhurbaşkanlığı nezdinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın himayesinde 16 Şubat’ta gerçekleşecek.

Uluslararası Şairler Akademisi tarafından “Milenyum Şairi” seçilen, iki kez Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen, ozan, şair, yazar ve araştırmacı Osman Türkay’ın şiirleri ve edebi çalışmalarının yayınlandığı bu iki kitap, ailesinin, yakın dostlarının, edebiyatçıların ve gazetecilerin kaleme aldığı yazıları ve Osman Türkay uzmanı olan Eren-Nijhar’ın son yirmi üç yıldır yazar ile ilgili çalışmalarını da kapsıyor.

Kitap lansmanı için özellikle 16 Şubat’ı seçtiklerini söyleyen Semra Eren-Nijhar; “Öncelikle, kitaplarımla Sayın Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın davetlisi olarak Kıbrıs’a gideceğim için çok mutluyum. 16 Şubat Osman Türkay’ın doğum günü olduğu için özellikle bu günü seçtik.  İki dilde ayrı kitaplar olarak yayınlanan ve derin bir araştırmaya da-yanan iki kitabın, ozanın doğum gününde tanıtılması, Osman Türkay’ın KKTC için önemini vurgulayarak değerinin altını çizecektir” dedi.

Eren-Nijhar’ın Osman Türkay ile ilgili hazırladığı ilk kitap 2011’de çıkmış ve yoğun ilgi üzerine 2015’de üçüncü baskısını yaparak geniş kitlelere ulaştı.

Ozan Yayınları tarafından basılan iki kitabın Türkçe versiyonunda KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yazısı olmak üzere, birçok diplomatın ve KKTC Londra Büyükelçisi Çimen Keskin’in de bir yazısı yer alıyor..

İLGİLİ HABERLER