Sokakta gürültü yapan adamı okla öldürdü

 Sokakta gürültü yapan adamı okla öldürdü

İtalya’da kutlama yapan bir grubun çıkardığı gürültüden rahatsız olan ev sahibi, bir kişiyi ok ve yay kullanarak öldürdü.

Olay salı günü ülkenin kuzeyindeki Cenova kasabasında yaşandı. Polisin açıklamasında göre Javier Alfredo Romero Miranda, kasabadaki bir barda Liverpool ve Napoli arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçını izledikten sonra, gece geç saatte arkadaşlarıyla birlikte erkek çocuğunun doğumunu kutlamaya başladı.

Ev sahibi Evarista Scalco ise grubu sokakta fazla gürültü yapıp uyanmasına neden oldukları için uyardı. 41 yaşındaki Miranda’yla 63 yaşındaki Scalco arasında tartışma yaşandığı bildirildi. Bunun üzerine Scalco’nun evinin balkonuna çıkarak Miranda’ya ok ve yayla saldırdığı ifade edildi.

Sosyal medyada yayımlanan videoda, Miranda’nın göğsüne saplanan okla acı içinde ayakta durmaya çalıştığı görülüyor. Polis, Perulu Miranda’nın kaldırıldığı hastanede saatler içinde hayatını kaybettiğini bildirdi.

Independent Türkçe’de yer alan haberde Scalco’nun evinde düzenlenen baskında polis, 3 tane el yapımı yay ve 60 tane de yaban domuzu avlamak için kullanılan oklardan buldu.

İLGİLİ HABERLER