Caria Holidays

İngiltere’de dehşete düşüren istatistik!

 İngiltere’de dehşete düşüren istatistik!

İngiltere’de Ulusal İstatistik Bürosu’nun (ONS) verilerine göre, Birleşik Krallığı oluşturan ülkelerden İngiltere ve Galler’deki cinsel saldırı kurbanlarının yüzde 15’inden azının polise ihbarda bulunduğu ve kurbanların üçte birinin de 15 yaşın altında olduğu ortaya çıktı.

İstatistik verilerine göre, 10-14 yaş arası kız çocuklarının nüfusun yüzde 5.7’sini oluşturmasına karşın, polis kayıtlarına geçen cinsel saldırı kurbanlarının yüzde 24.1’i bu yaş grubunda. Mart 2020’ye kadar olan bir yıllık sürede ise 16-74 yaşları arasındaki 773 bin kişi cinsel saldırı kurbanı oldu ya da saldırı girişimine uğradı. 15-59 yaş grubundaki yetişkin cinsel saldırı kurbanlarının ise sadece altıda birinin polise bildirdikleri kaydedildi.

ERKEKLER YÜZDE 19

Cinsel suçları polise bildiren erkeklerin oranı ise yüzde 19. 115 bin erkek cinsel saldırı kurbanı bulunurken, 618 bin vakayla kadın cinsel saldırı kurbanlarının sayısı dört kattan daha fazla. İngiltere ve Galler’deki 24 farklı polis teşkilatının sağladığı verilerde 10-24 yaş arası polis kayıtlarına geçen cinsel saldırı suçlarında ‘orantısız’ bir şekilde yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER