Türk zırhlısı Ejder, İngiltere’deki fuarın gözdesi oldu

 Türk zırhlısı Ejder, İngiltere’deki fuarın gözdesi oldu

Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina, 4 kıtada görev yapan Ejder Yalçın 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracıyla Avrupa pazarındaki iddiasını İngiltere’ye taşıdı.

İngiltere’de düzenlenen DVD2022 Fuarı’na araç kategorisinde Türkiye’den ilk kez Ejder Yalçın 4×4 katıldı.

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından Millbrook’taki test merkezinde gerçekleştirilen fuar, dünyanın farklı noktalarından gelen profesyonelleri, askeri personeli ve karar vericileri bir araya getirdi. Fuarda, 24 ülkeden 210’dan fazla şirket yer aldı.

DAHA YÜKSEK ATEŞ GÜCÜ İÇİN 30 MİLİMETRE TOP

Nurol Makina, kurduğu stantta askeri ve sivil ziyaretçilere Ejder Yalçın 4×4’ü tanıttı, test parkurunda da aracın tüm özelliklerini canlı gösterme imkanı buldu.

Ejder Yalçın 4×4’ün üzerinde Samsun Yurt Savunmanın iştiraki Unirobotics’e ait 30 milimetre top sistemine yer verildi.

Ejder Yalçın, 4 ton faydalı yük taşıma kapasitesi ve yüksek dengeli yapısı sayesinde 30 milimetre top gibi yüksek ateş gücünü 4×4 araçta hassas şekilde kullanma imkanı sunuyor.

FARKLI İHTİYAÇLARA YÖNELİK ARAÇ SEÇENEĞİ

Ejder Yalçın’ın sınır gözetleme ve güvenlik, keşif, taktik füze taşıma/fırlatma, komuta-kontrol, hava savunma, muharebe, personel taşıyıcı, kimyasal/biyolojik/radyolojik ve nükleer (KBRN) keşif, mayın/el yapımı patlayıcı tespit-imha, havan araçları ile zırhlı ambulans gibi konfigürasyonlarının Avrupa’daki farklı kullanıcıların değişik ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir seçenek oluşturacağı belirtiliyor.

Bugüne kadar 1000’den fazla üretilen Ejder Yalçın 4×4, dört kıtada hizmet veriyor. Ejder Yalçın, çok rollü bir araç olarak hem düzenli hem de asimetrik harp ortamlarında silahlı kuvvetler ve güvenlik güçleri için en güvenilir 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlardan biri oldu.

İLGİLİ HABERLER