Caria Holidays

Zor günler geçiren Boris Johnson’a önemli uyarı

 Zor günler geçiren Boris Johnson’a önemli uyarı

Muhafazakâr milletvekili, Sir Bernard Jenkin’den ‘lobizilik krizi’ nedeniyle zor günler geçiren Başbakan Boris Johnson’a önemli uyarı geldi.

Observer Gazetesi’nde bir yazı kaleme alan Sir Jenkin, Boris Johnson’ın Whitehall’u sarsan lobicilik krizi hakkında tatminkâr bir açıklama yapması gerektiğini belirtti.

‘OYLARINI KAYBEDEBİLİR’

Lobicilik konusundaki basına yansıyan mevcut tartışmanın halkın güvenini ciddi olarak sarsabileceğini belirterek Johnson’ın genel seçimde İşçi Partisi seçmeninden kazandığı oyları kaybedebileceğini ifade etti.

Jenkin “Bir vatandaşın para kazanmak istemesinde yanlış bir şey yok, ancak kamu hizmeti ile özel kazanç arasındaki çizginin bulanıklaşmasına izin veren bir sistemimiz var ve bu utanç verici” şeklinde yazdı.

CAMERON AYRICALIK İSTEMİŞTİ

Eski Başbakanlardan David Cameron’ın çökmüş finans şirketi Greensill adına bakanlarla temasa geçtiği ve hükümet destekli kredi için ayrıcalık istediği İngiltere gündemine bomba gibi düşmüştü. Bunun üzerine üst düzey yetkililer ve bakanlar arasındaki temaslara ilişkin bir inceleme başlatılmıştı.

İLGİLİ HABERLER