bellonareklam1

Afgan çalışanları bırakıp, kedi ve köpekleriyle İngiltere’ye döndü

 Afgan çalışanları bırakıp, kedi ve köpekleriyle İngiltere’ye döndü
iinternational supermarket

Afganistan’da kendi çabalarıyla 15 senedir bir hayvan barınağı işleten eski İngiliz donanması mensubu asker, ülkesine dönerken yaklaşık 200 kedi ve köpeği yanında götürürken bu işletmede çalışan Afgan vatandaşları geride bıraktı. İngiliz bir milletvekili, “Eğer anneniz yerine köpeğinizi kurtarmak için ambulans gönderilseydi ne yapardınız?” diyerek olaya tepki gösterdi.

Euronews’in haberine göre; Paul Farthing’in bu hareketi hayvanseverler tarafından olumlu karşılanırken, eski İngiliz asker bazı kesimlerin tepkisini çekti.

İngiliz hayvansever Farthing, daha önce yaptığı açıklamalarla ülkesi İngiltere’de ve dünya kamuoyunda dikkatleri üzerine çekmiş “Barınaktaki hayvanları almadan Afganistan’ı terk etmeyeceğim.” demişti.

Farthing, İngiltere’de bazı sanatçı, siyasi ve halkın bir kesiminin desteğini de arkasına alarak geçtiğimiz cumartesi akşamı Afganistan’dan İngiltere’ye giden bir uçakla ülkeyi terk etti. Londra’nın Heatrow Havalima’nına inen Farthing yanında yaklaşık 200 kedi ve köpeği de beraberinde getirdi.

Taliban örgütünün Afganistan’daki kontrolü eline geçirmesinin ardından İngiliz ordusu Farthing’e, hayvan barınağında çalışan Afganlar ve aileleriyle birlikte İngiltere’ye dönme hakkı tanımıştı. Ancak Farthing bu hakkını farklı şekilde kullanarak, hayvanları yanına aldı ve Afgan aileleri Afganistan’da bıraktı.

İLGİLİ HABERLER