Başbakan Boris Johnson’dan ‘Covid-19 ilacı’ müjdesi

 Başbakan Boris Johnson’dan ‘Covid-19 ilacı’ müjdesi

İngiltere’de koronavirüsle mücadele hız kesmeden sürerken vatandaşların tamamen riskten uzak kalması iin tüm tedirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda; Başbakan Boris Johnson düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 için çok etkili bir tedavinin yaz sonrası kullanıma sunulacağının müjdesini verdi.

“KAPSÜL YA DA TABLET OLARAK ALINACAK”

Kapsül ya da tablet olarak alınabileceği belirtilen tedavi yöntemi hakkında Johnson; “Covid-19’u durdurmak için evde uygulayabileceğiniz yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu tedavi yönteminde alınacak olan ilaçların, koronavirüs ile enfekte olmuş kişilerin semptomlarını azaltabileceğini belirten Başbakan, virüs taşıyan bir kişiyle de temas sonrasında yayılmanın ilaçlar sayesinden engellenebileceğini ifade etti.

Johnson, “Bu ilaçlar ayrıca koronavirüs dalgasının gelecekteki olası bir artışında hayatlar kurtarabilir ve hayati bir savunma sağlayabilir” diye konuştu.

“CORONAYLA YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ”

Başbakan Johnson, bilim adamlarının gelecek yıl yeni bir Covid-19 dalgası olacağı konusunda uyarıda bulunduğunu hatırlatırken; “şu ana kadar ülkedeki kısıtlamaların kaldırılmasına yönelik yol haritasını değiştirmek için bir neden yok ancak Covid-19 ile yaşamayı öğrenmeliyiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER