Caria Holidays

Covid-19 pasaportları gelecek ay hazır olacak

 Covid-19 pasaportları gelecek ay hazır olacak

İngiliz basınındaki haber göre; Covid-19 pasaportlarının önümüzdeki aydan itibaren hazır olacağı ve Britanyalıların yaz tatiline gidebilecekleri belirtildi.

Dail Mail’de yer alan habere göre;  İngiltere hükümeti, pasaportların yurtdışı seyahatlerin yeniden başlamasının planlandığı 17 Mayıs’a kadar hazır ve çalışır durumda olmasını istiyor. Tatilcilerin karantinaya girmeden rahatça seyahat etmeleri üzerine planlarını yapıyor.

Covid-19 aşı pasaportlarının, İspanya, Portekiz, Kıbrıs ve Türkiye gibi yolculardan aşı olduklarının kanıtını isteyebilecek 20’den fazla ülkeye tatillerin önünü açması bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖRÜŞÜLDÜ

Telegraph Gazetesi, bu planların hükümet yetkilileri ve seyahat sektörünün önde gelenleri arasında geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan bir görüşmede tartışıldığını bildirdi. Görüşmede yer alan bir hükümet yetkilisinin: “İnsanlara aşı durumlarını, diğer ülkeler sorduğu zaman kanıtlama imkânı vermeyi amaçlıyoruz” dediği belirtildi.

TRAFİK IŞIĞI SİSTEMİNİN DETAYLARI BEKLENİYOR

İngiltere hükümeti, vatandaşların bu yaz bazı ülkelere gidebilmesine olanak tanımak için üç renkli bir kılavuz kullanılacak bir trafik ışığı sistemini onaylamıştı. Buna göre ‘yeşil’ listedeki ülkeler, karantina kısıtlamaları olmadan seyahat edebilecek.

İLGİLİ HABERLER