İngiltere Genel Kurmay Başkanı’ndan Baykar’a üst düzey ziyaret

 İngiltere Genel Kurmay Başkanı’ndan Baykar’a üst düzey ziyaret

İngiltere Genel Kurmay Başkanı’ndan Baykar’a üst düzey ziyaret

Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Oramiral Sir Tony Radakin, beraberindeki heyetle Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti.

1986’dan bu yana Türkiye’nin teknolojik olarak bağımsızlaşması amacıyla yerli ve milli üretimden yana çalışan Baykar’a Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Oramiral Sir Tony Radakin ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret gerçekleşti. Baykar ziyarete ilişkin resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,

Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Oramiral Sir Tony Radakin, beraberindeki heyetle Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti. Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduk.

ifadelerine yer verdi.

“Baykar, İngiliz basınında manşet oldu”

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşta seyri değiştiren ve uluslararası pazarı domine eden Bayraktar TB2  İngiliz basınında manşet olmuştu. 2022 yılında İngiliz The Telegraph gazetesi, Türkiye’nin yerli ve milli S/İHA’larının üreticisi Baykar’ın üretim tesisine ziyaret gerçekleştirerek Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile bir röportaj gerçekleştirmişti.

İLGİLİ HABERLER