İngiltere’de 4.7 milyon kişi tedavi için sıra bekliyor

 İngiltere’de 4.7 milyon kişi tedavi için sıra bekliyor

İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu (NHS), geçtiğimiz Şubat ayı verilerine göre; İngiltere’de yaklaşık 4,7 milyon kişinin rutin sağlık operasyonları ve prosedürleri için beklediğini açıkladı. Salgın başlamadan önceki bin 600 kişiye kıyasla yaklaşık 388 bin kişi acil olmayan ameliyat için bir yıldan fazla bir süredir bekliyor.

PANDEMİNİN ZİRVESİNDE 2 MİLYON TEDAVİ YAPILDI

NHS, kışın pandeminin zirve yapmasına rağmen 2 milyon operasyonun gerçekleştiğini belirtti. Pandemi başladığından beri Covid için hastanede tedavi gören tüm hastaların yaklaşık% 40’ı yılın ilk iki ayında hastaneye kaldırıldı. Ancak, “personelin sıkı çalışması ve özverisinin kış dalgası karşısında neredeyse iki milyon operasyon ve prosedür yapılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

‘KAÇINILMAZ BASKI OLUŞTU’

Kısa bir süre önce 1 milyar sterlinlik bir fonun, hastaneler ve sağlık hizmetlerindeki operasyonlar için kullanılacağını duyuruldu. İngiltere’deki NHS’nin ulusal tıbbi direktörü Profesör Stephen Powis, geçen yıl 400.000 Covid-19 hastasını tedavi etmenin “kaçınılmaz olarak NHS üzerinde bir etkisi olduğunu” söyledi.

MITCHELL: “ACİL AMELİYATLAR DEVAM EDİYOR”

İngiltere Kraliyet Cerrahlar Koleji Başkan Yardımcısı Tim Mitchell ise şunları söyledi: “Kanser ve yaşamı tehdit eden durumlar için en acil ameliyatlar devam etse de, kalça ve diz ameliyatları gibi rutin ameliyatları bekleyen yüzbinlerce hasta,” koklear implantlar ve vasküler operasyonların tedavisi iptal edildi veya ertelendi” diye konuştu

İLGİLİ HABERLER