Vogue editörü İngiltere’nin en güçlü siyahi insanı seçildi

 Vogue editörü İngiltere’nin en güçlü siyahi insanı seçildi

Vogue editörü İngiltere’nin en güçlü siyahi insanı seçildi

İngiliz Vogue’un genel yayın yönetmeni Edward Enninful OBE, Powerlist 2024 tarafından Birleşik Krallık’ın en etkili siyahi kişisi seçildi.

Powerful Media’nın yıllık listesi Afrikalı, Afrikalı Karayipli ve Afro-Amerikan kökenli insanları haber yaparken, 18. yılında gençlere siyahi rol modellerini öne çıkarıyor.

2024 listesinde yer alacak diğer isimler arasında Bank of England baş mali sorumlusu Afua Kyei ve Dragon’s Den’in yıldızı ve podcast yayıncısı Steven Bartlett yer alıyor.

Enninful, İngiliz moda dergisinde üst düzey bir pozisyona sahip olan ilk siyahi adam ancak bu yılın başlarında markanın küresel anlamda büyümesine yardımcı olmak ve başka projelere odaklanmak için görevinden ayrılacağını duyurdu.

Gana’da doğan Enninful, genç yaşta ebeveynleri ve altı kardeşiyle birlikte Londra’ya taşındı. Gençliğinde bir trende izlendi ve kısa bir süre modellik yaparak vakit geçirdi.

Editörlük kariyerine 18 yaşında İngiliz gençlik kültürü dergisi iD’de moda direktörü olarak başladı ve bu onu büyük bir uluslararası moda dergisinde editör olarak anılan en genç kişi yaptı.

İLGİLİ HABERLER