• 02/03/2024

Prens Harry ve Meghan’ın peşine özel dedektif taktılar

 Prens Harry ve Meghan’ın peşine özel dedektif taktılar

Birleşik Krallık’ın önde gelen gazetelerinden birinin Meghan Markle’a dair detaylar öğrenmek için özel bir dedektife 2 bin dolardan fazla ödeme yaptığı ortaya çıktı.

The New York Times’ın haberine göre Prens Harry ve Meghan Markle’ın 2016’da birlikte olduğunun basına yansımasının ardından Britanyalı yayın kuruluşu çifte dair özel bilgiler alabilmek için Los Angeles’ta yaşayan bir dedektifle iletişime geçti. Söz konusu habere göre The Sun’ın New York editörü James Beal, bilgileri elde etmek için bazı çevrelerde “Danno” diye bilinen özel dedektif Daniel Portley-Hanks’in yardımına başvurdu.

Portley-Hanks’in, Meghan Markle ve ailesiyle ilgili ayrıntıları yaklaşık 2 bin dolar gibi mütevazı bir meblağa sattığı bildirildi. Bilgilerin adres, telefon numarası, e-posta ve Sosyal Güvenlik numarası gibi detayları da içerdiği belirtiliyor.

The Sun’ın satın aldığı bilgiler arasında çiftin ilişkilerine yönelik özel detaylar da yer alıyordu. Örneğin bunlardan biri Prens Harry’nin Meghan Markle’la çıkmak için onu mesajlarla nasıl “kuşattığına” işaret ediyordu. Bir diğeriyse Markle’ın görüşmediği üvey kız kardeşi Samantha’nın Markle’ı “prenses olma hırsına sahip, toplumsal statüsünü yükseltmeye çalışan biri” diye nitelediğini öne sürüyordu.

İLGİLİ HABERLER